Grupa Progres
Informacje prasowe

Informacja prasowa

Na ukraińskiego udziałowca? Nowa metoda obchodzenia prawa przez pracodawców

Z roku na rok rośnie liczba przypadków nielegalnych działań związanych z wykonywaniem lub powierzeniem pracy oraz działalnością gospodarczą, której w Polsce dopuścili się obcokrajowcy. Od niedawna w naszym kraju funkcjonuje również proceder tzw. niewidocznych udziałowców, stanowiący czynność pozorną dokonywaną przez nieuczciwe firmy zatrudniające pracowników ze wschodu w szarej strefie.

czytaj więcej
Informacja prasowa

Senior i junior – najmniej pożądani współpracownicy w 2020

Osoby bez doświadczenia w danym zawodzie i obcokrajowcy to dwie grupy pracowników, z którymi najchętniej są gotowi współpracować Polacy. Nasi rodacy mają świadomość ewolucji zachodzącej na rynku pracy, wiedzą też, że przełożeni coraz częściej oczekują od nich otwartości na zmiany. Nie ze wszystkimi jednak są gotowi równie chętnie realizować obowiązki służbowe.

czytaj więcej
Informacja prasowa

Etiopia – „ziemia obiecana” polskiego rynku pracy?

Są dumni, zdeterminowani i gotowi by podjąć pracę na drugim końcu świata. Etiopczycy – wokół tej narodowości przez lata narosło w Europie wiele mitów, które skutecznie zniechęcają polskich pracodawców do podjęcia współpracy biznesowej. Kraj trzeciego świata czy prężnie rozwijająca się gospodarka afrykańskiego kontynentu? O potencjale współpracy biznesowej z odległą Etiopią opowiada Cezary Maciołek, wiceprezes Grupy Progres.

czytaj więcej
Informacja prasowa

Szara strefa z Ukrainy ma się dobrze w Polsce

Liczba Ukraińców, wobec których stwierdzono nielegalne wykonywanie lub powierzenie wykonywania pracy i prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce od stycznia do września 2019 r. wzrosła o 26 proc. (w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r.) wynika z danych Komendy Głównej Straży Granicznej. Nasi wschodni sąsiedzi stanowią największą grupę spośród wszystkich narodowości, które w Polsce działają w szarej strefie – w wielu przypadkach padają ofiarą nieuczciwych pośredników – często są to ich rodacy.

czytaj więcej
Informacja prasowa

Polskie firmy bez planu na pracownika

66 proc. firm po przyjęciu do pracy nowej osoby przeprowadza proces onboardingu. Niestety, później większość z nich nie podejmuje wielu aktywności wobec pracownika – aż 63 proc. przedsiębiorców nie planuje jego ścieżki kariery. Jeśli zapewniają możliwości rozwoju to w wielu przypadkach oczekują podpisania „lojalki” wynika z raportu Rynek Pracy 360° Grupy Progres.

czytaj więcej
Informacja prasowa

Szukanie pracy to nie sielanka? Bezrobotni zabierają głos

Pod koniec września 2019 r. w Polsce mieszkało 852,4 tys. osób bezrobotnych (dane MRPiPS). Dla tej grupy szukanie pracy, gdy nie ma się żadnego źródła dochodu, jest stresującym i niezwykle skomplikowanym zadaniem. Jak wynika z najnowszego raportu Rynek Pracy 360° Grupy Progres większość bezrobotnych chce pracować od zaraz (69 proc.) i oczekuje od potencjalnego przełożonego szybkiego podjęcia decyzji – pożądany jest jeden etap rekrutacji inaczej rezygnują z ubiegania się o dane stanowisko. Zniechęcają ich także wcześniejsze doświadczenia z rekruterami.

czytaj więcej

Kamila Tyniec

Biuro prasowe Grupa Progres