Ruszają spotkania w duchu Flow
Ruszają spotkania w duchu Flow
Jeden z najznakomitszych polskich rysowników komiksowych i reklamowych, Przemysław Trust Truściński, będzie gościem pierwszego „Spotkania w duchu Flow: Flow na kulturę”, organizowanego przez firmę Archicom we współpracy z EC1 – Miastem Kultury oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Artysta spotka się z publicznością 29 czerwca 2024 r. w przestrzeni CKiNI. Start o godz. 16:00. Wydarzenie jest bezpłatne.
Spotkania z wybitnymi postaciami ze świata kultury, literatury, natury, sztuki oraz nowych technologii – czyli „spotkania w duchu Flow” to nowe przedsięwzięcie realizowane przez firmę Archicom we współpracy z EC1 – Miastem Kultury. Bezpłatne spotkania odbywać będą się raz w miesiącu na terenie EC1 z partnerami merytorycznymi, a na każdym z nich poruszana będzie inna tematyka reprezentowana przez zaproszonego gościa. Pierwsze z cyklu „Spotkanie w duchu Flow: Flow na Kulturę” organizowane wspólnie z Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zainauguruje jeden z najważniejszych polskich ilustratorów oraz twórców komiksowych – Przemysław TRUST Trusciński, który już 29 czerwca(sobota) pojawi się w EC1, w przestrzeni CKiNI (obok kawiarni CoffeeonBoard) o godzinie 16:00. Spotkanie z artystą jest bezpłatne.
- To wielka postać pokolenia polskich twórców komiksu, którzy zaczęli swoją twórczość w latach dziewięćdziesiątych XX w. Współzałożyciel Stowarzyszenia Twórców Contur i jeden z organizatorów łódzkiego festiwalu komiksu. Lureat wielu nagród, ale przede wszystkim artysta kultowy dla pokoleń młodszych twórców, autor komiksów, ilustracji, grafiki reklamowej. Autor słynnego wizerunku Wiedźmina w grze Witcher. Sercem łodzianin, zamieszkaniem warszawiak, ale jego prawdziwy dom do wielkie królestwo własnej wyobraźni, które na szczęście dla fanów jego twórczości rzadko opuszcza – mówi Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. - To będzie ważny dzień w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, wizyta wybitnego artysty w tym łodziania silnie związanego z naszym festiwalem i centrum komiksu. Znakomita okazja do spotkania z postacią, która wymyka się muzom i tworzy własne style i światy, zapraszamy – dodaje Adam Radoń.
Podczas wydarzenia organizowanego w EC1 będzie można osobiście porozmawiać z twórcą i dowiedzieć się więcej o jego pracach i najnowszych projektach. Spotkanie będzie także okazją by uzyskać dedykację od Przemysława Truścińskiego na przyniesionych ze sobą komiksach artysty. Na gości czekać będą ponadto zimne oraz gorące napoje i przekąski. Spotkanie będzie moderowane, a wstęp na nie jest bezpłatny.
- Idea spotkań z wybitnymi osobistościami, artystami ze świata kultury i sztuki, filmu, teatru, literatury, ale także ze znanymi ekspertami zajmującymi się tematyką nowych technologii czy architektury zrodziła się przy okazji naszej najnowszej łódzkiej inwestycji – Flow, realizowanej w Nowym Centrum Łodzi. Flow to coś więcej niż nowa przestrzeń na mapie miasta, to miejsce, które ze względu na swoją lokalizację, ale też funkcje łączyć będzie wszystkie żywioły Łodzi: nowoczesnego miasta, natury, technologii oraz kultury. Już teraz jeszcze na etapie budowy wcielamy w życie idee, które reprezentuje Flow. Chcemy by spotkania realizowane we współpracy z naszym sąsiadem EC1 stały się swoistym przepływem myśli, wymiany ciekawych doświadczeń, poszerzania horyzontów oraz odkrywania żywiołów, którymi żyje Łódź – mówi Waldemar Olbryk, prezes firmy Archicom.
Przemysław TRUST Truściński
Przemysław Truściński urodził się w Siedlcach w 1970 r. Jest absolwentem wydziału grafiku łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Znany jest przede wszystkim z komiksów prasowych, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Machinie”, „Newsweeku”, „Playboy’u”, „Przekroju”, magazynach „TWIST” oraz „Plastik”. Jego prace były również wielokrotnie drukowane w czasopismach poświęconych fantastyce, m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Feniksie” oraz „Talizmanie”, a także w magazynach komiksowych, m.in. w „Komiksie Forum” oraz w „Czasie Komiksu”. Jest kilkukrotnym laureatem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi, jego prace były prezentowane na ponad stu wystawach na całym świecie. Jest artystą wszechstronnym – oprócz komiksu tworzy także reklamy oraz ilustracje, projektuje okładki płyt, bierze udział w międzynarodowych przedsięwzięciach artystycznych, m.in. zaprojektował kostki Berlin 2009 na 20. rocznicę zburzenia muru berlińskiego, a także tworzy murale, m.in. dla Muzeum Powstania Warszawskiego.
Flow to projekt realizowany przez firmę Archicom w Nowym Centrum Łodzi. Inwestycja, która zajmie 2 ha pomiędzy Dworcem Łódź Fabryczna a kompleksem naukowo-kulturalnym EC1, przewiduje powstanie pięciu budynków, które pomieszczą 1200 mieszkań. Teren Flow będzie otwarty na miasto, w ramach inwestycji przewidziano tereny zielone oraz punkty usługowe, a także poświęcone kulturze i nauce. Za projekt odpowiada Pracownia PIG Architekci. Zakończenie inwestycji jest planowane na grudzień 2028 roku.
Archicom od 37 lat realizuje marzenia o idealnym mieszkaniu. Korzenie firmy wywodzą się z wrocławskiego studia projektowego, w którym od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Archicom rozumie swoją rolę jako urbanisty, inżyniera oraz wizjonera biorąc przy tym pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu deweloper zrealizował do tej pory ponad 220 obiektów, w tym wieloetapowe osiedla m.in. Olimpia Port, a także zrewitalizowane Browary Wrocławskie. Od 1 sierpnia 2023 roku spółka jest ogólnopolskim deweloperem obecnym również w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Krakowie tworząc tam przyjazne miejsca, w których można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Archicom patrzy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel dla firmy dążącej do statusu dewelopera pierwszego wyboru jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.