Skyliner Everest Run już w lutym – ruszyły zapisy
Skyliner Everest Run już w lutym – ruszyły zapisy
Już niebawem wystartuje VIII edycja charytatywnego wydarzenia Everest Run. 24-godzinny bieg po schodach po raz drugi odbędzie się w warszawskim biurowcu Skyliner należącym do Grupy Karimpol. 2 310 pięter – tyle „wystarczy“, by wspiąć się na wysokość najwyższej góry świata. W ubiegłym roku ten wyczyn udał się aż 58 zawodnikom. Czy w 2024 roku zdobywców szczytu będzie więcej, przekonamy się w weekend 17-18 lutego.
Poprzednia edycja Skyliner Everest Run zgromadziła w sumie blisko 200 śmiałków, którzy postanowili sprawdzić się na schodach warszawskiego biurowca. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym roku liczba uczestników była jeszcze większa. Startować można indywidualnie i w 4-osobowych sztafetach, a cały dochód, tak jak wcześniej, zostanie przeznaczony na cele statutowe organizatora wydarzenia - Fundacji Wsparcia Ratownictwa Medycznego RK.
– Skyliner Everest Run 2024 niezmiennie jest dla nas okazją do zakupu kolejnego wyposażenia ratującego życie i zdrowie małych dzieci, a także do sfinansowania sprzętu szkoleniowego. Pieniądze z poprzedniego biegu przeznaczyliśmy m.in. na zakup kardiomonitora do karetki – opowiada Michał Janas, dyrektor Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
W tym roku uczestnicy pokonywać będą 42 piętra, więc poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Uczestnicy zdobędą najwyższą górę świata, 55 razy pokonując wysokość warszawskiego biurowca. Trudy wyzwania wynagrodzą im jednak piękne wnętrza przestrzeni konferencyjno-eventowej Look Up i jeszcze piękniejszy widok za oknami na panoramę stolicy.
– Poprzednia edycja biegu potwierdziła, że Skyliner to idealne miejsce do organizowania tego typu wydarzenia, m.in. ze względu na wysokość, lokalizację czy infrastrukturę budynku. Cieszymy się, że nasza współpraca z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK trwa nadal i jestem pewny, że doświadczenia zgromadzone w zeszłym roku jeszcze bardziej usprawnią realizację tego wyzwania w lutym. Z doświadczenia wiem, że to fantastyczny sprawdzian własnych możliwości, a przy okazji szansa na wsparcie szczytnej inicjatywy – mówi Szymon Zduńczyk, Executive Director w Karimpol Polska.
Uczestnicy biegu, podobnie jak w zeszłym roku, podzieleni zostaną na grupy startujące o różnych godzinach. Do dyspozycji wszystkich będą miejsca do odpoczynku i uzupełnienia płynów, posiłek regeneracyjny oraz prysznice, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie ekipa ratowników medycznych. Warto pamiętać, że Skyliner Everest Run 2024 to przede wszystkim osobiste wyzwanie, a nie wyścig.
Po dotarciu na szczyt, uczestników na dół transportować będą – z prędkością 7 metrów na sekundę – przeznaczone do tego nowoczesne windy firmy KONE.
– Nasze windy na czas zawodów będą zaprogramowane w systemie DCS (Destination Control System), tak aby obsługiwały tylko wyznaczone przystanki – 42 piętro oraz lobby Skylinera. Zapewni to uczestnikom możliwie najkrótszy czas dotarcia do celu. Będą kursować z prędkością 7 metrów na sekundę, a pokonanie ponad 150 metrów zajmie niewiele więcej niż 25 sekund. Wystarczająco krótko, żeby utrzymać mięśnie w gotowości do wysiłku i wystarczająco długo, żeby złapać oddech. Specjalnie zaprojektowane wnętrza kabin oraz wentylacja zapewniają komfort podczas użytkowania. Cieszymy się, że kolejny raz możemy wziąć udział w tym wydarzeniu – szczytny cel, zdrowa rywalizacja i dużo dobrej zabawy – mówi Piotr Kotowski, prezes zarządu KONE Sp. z o.o.
Zapisy na bieg odbędą się w trzech turach. Pierwsza ruszyła już 4 stycznia o godz. 21:00. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz wszystkie szczegóły znajdują się na stronie: https://everestrun.pl
Organizator Everest Run Skyliner 2024: Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK.
Partnerzy wydarzenia: Grupa Karimpol, właściciel Skylinera; firma KONE, producent wind, schodów i chodników ruchomych; Villa Foksal, właściciel Look Up; Intelligent Technologies S.A., dostawca usług technologicznych.
W organizacji wydarzenia właściciela budynku Skyliner wspierać będzie zespół VINCI Facilities Polska.
O Skylinerze
Skyliner oferuje 49.000 mkw. powierzchni na 42 piętrach. Biurowiec ma 195 m wysokości i jest jednym z siedmiu najwyższych budynków w Polsce. 165 m nad ziemią położona jest dwupoziomowa przestrzeń konferencyjno-eventowa Look Up z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek jest wyposażony w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp, która m.in. zastępuje tradycyjne karty kontroli dostępu oraz daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii.
W lutym 2024 roku wystartuje budowa drugiej fazy kompleksu przy Rondzie Daszyńskiego. Skyliner II będzie mieć 130 metrów wysokości. 24 000 mkw. rozmieszczonych będzie na 28 kondygnacjach. Na najwyższych piętrach budynku powstaną ogólnodostępne tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Wokół inwestycji zostanie także zagospodarowany plac, zachęcający użytkowników kompleksu oraz okolicznych mieszkańców do korzystania z niego. W nowym biurowcu do dyspozycji zmotoryzowanych użytkowników będzie 5-kondygnacyjny parking podziemny dla 217 samochodów i 100 rowerów. Skyliner II będzie biurowcem spełniającym najwyższe standardy budownictwa, funkcjonalności w planowaniu przestrzeni, efektywności pod względem zastosowanych rozwiązań oraz wydajności. Głównym wykonawcą jest WARBUD S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada APA Wojciechowski Architekci.
Fundacja Wsparcia Ratownictwa RK jest organizacją pożytku publicznego. Naszą misję wsparcia systemu ratownictwa i edukacji realizuje wewnętrzna Grupa Wsparcia Medycznego. Zrzeszamy w swoich szeregach lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarki i pielęgniarzy, ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy, psychologów, studentów kierunków medycznych, a także każdego, kto ma chęć poświęcić trochę swojego czasu. W grudniu 2013 roku uruchomiliśmy treningi grupy „Biegamy po schodach”, które bezpłatnie organizujemy w stołecznych wieżowcach. Do lutego 2023 roku, na 269 treningach, weszliśmy łącznie na 2,4 mln. pięter (2 399 087). To podczas jednego z takich treningów padł pomysł, by zorganizować Everest Run.
Grupa Karimpol to spółka deweloperska założona w 1991 roku. Jej celem jest budowa i wynajem powierzchni komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś Grupa działa w 5 krajach regionu: Polsce, Czechach, Austrii, na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy został otwarty w 1997 roku. Dotychczas Karimpol Polska zrealizował w Warszawie 8 projektów biurowych: Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II, III i IV oraz największy i najbardziej prestiżowy projekt Grupy - biurowiec Skyliner. Łączna powierzchnia najmu wszystkich inwestycji w Polsce wynosi blisko 200 tys. mkw. Przez ponad 25 lat działalności Grupa Karimpol stała się jedną z najsprawniej funkcjonujących prywatnych firm deweloperskich na terenie Europy Środkowo-Wschodniej.
KONE jest światowym liderem w swojej branży. Produkuje, konserwuje i modernizuje windy, chodniki i schody ruchome oraz drzwi automatyczne. Rozwiązania KONE zwiększają wartość budynków w całym cyklu ich życia. Poprzez bardziej efektywny People Flow® zapewniamy niezawodną, bezpieczną i wygodną komunikację w coraz wyższych i bardziej inteligentnych budynkach. Wspólnie z naszymi Partnerami i Klientami zmieniamy miasta w przestrzeń lepszego życia. Zatrudniamy ponad 60 000 specjalistów na całym świecie. W 2022 roku osiągnęliśmy poziom 10,9 miliarda euro sprzedaży netto. KONE jest firmą notowaną od 1967 roku na giełdzie NASDAQ OMX w Helsinkach. KONE Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 1993 roku, ma siedzibę w Warszawie, biura w Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi oraz punkty serwisowe w 19 miastach w całej Polsce. Obsługuje ponad 2700 klientów, pośród których są największe firmy deweloperskie, budowlane i zarządzające nieruchomościami, jak również najznamienitsze pracownie architektoniczne.