Klasyka w szortach. Sobotnie święto wiolonczeli
Klasyka w szortach. Sobotnie święto wiolonczeli
Nieczęsto grywany repertuar i unikalna obsada instrumentalna to dwa niewątpliwe atuty kolejnego koncertu w ramach cyklu „Klasyka w szortach”. Na plenerowej scenie łódzkiej Fuzji wystąpią bowiem muzycy Barrels Cello Quartet. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 17 sierpnia 2024 roku o godzinie 18.30 na terenie Ogrodów Anny w Fuzji przy ul. Milionowej 6. Wstęp wolny.
O świetne nastroje i pokaźną dawkę artystycznych przeżyć w trzecią sierpniową sobotę zadba kwartet wiolonczelowy Barrels Cello Quartet w składzie Jakub Lemański, Miłosz Mirowski, Jakub Nowak i – w zastępstwie za Pawła Mirowskiego – Wojciech Bafeltowski. Absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej koncertują razem od ponad siedmiu lat, a za cel postawili sobie eksponowanie niezwykłego brzmieniowego potencjału tkwiącego w czterech wiolonczelach.
Program sobotniego koncertu niemal w całości będzie składać się z kompozycji oryginalnie pisanych z myślą o tym składzie. Publiczność usłyszy między innymi Kwartet wiolonczelowy d-moll chorwackiego kompozytora Rudolfa Matza. Nastrojowa zmienność i niezwykła dramaturgia sprawiły, że wieloczęściowe dzieło na stałe weszło do repertuaru Barrels Cello Quartet. Artyści zadbali o łódzki akcent – muzycy zagrają Deux Mouvements pour quatuor de violoncelles urodzonego w naszym mieście Aleksandra Tansmana. W trakcie wykonania tego utworu muzycy będą mieli szansę zaprezentować swój instrument zarówno od lirycznej, jak i wirtuozowskiej strony. Tego dnia wysłuchamy także Frates Arvo Pärta, jedynego w tym zestawieniu dzieła, które nie zostało napisane z myślą o kwartecie wiolonczelowym (estoński mistrz przeznaczył je na dowolny skład instrumentalny). Pozornie proste dzieło o niezwykłym barwowym potencjale otworzy sobotni koncert.
Koncerty „Klasyka w szortach” zaplanowane są na wszystkie soboty do 21 września w kompleksie przy ul. Milionowej 6. Więcej informacji:
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.
Echo Investment jest największym polskim deweloperem z bogatym doświadczeniem w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym, biurowym oraz hotelowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, angażuje się w projekty, które wpisują się w miejską tkankę i ją uzupełniają. Każdy z nich to mądrze i odpowiedzialnie zaprojektowany fragment miasta.
Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie już od 1996 roku. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem firmy jest węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.