Eko-Wiosna w Galerii Zaspa – zamień elektrośmieci na kwiaty
21 marca Galeria Zaspa zaprasza mieszkańców Gdańska na wyjątkowe wydarzenie z okazji pierwszego dnia wiosny. W ramach akcji „Eko-Wiosna: Zamień graty na kwiaty!” klienci będą mogli oddać elektrośmieci, wziąć udział w ekologicznych warsztatach i przywitać nową porę roku w zielonym stylu.
W najbliższą sobotę, w godzinach 10:00 – 16:00, przed Galerią Zaspa powstanie specjalna strefa zbiórki elektrośmieci, gdzie mieszkańcy będą mogli oddać m.in. drobny sprzęt AGD i RTV, kable czy ładowarki. W zamian otrzymają upominki – kwiaty doniczkowe symbolizujące początek wiosny oraz ekologiczne torby wielokrotnego użytku.
Część atrakcji odbędzie się także wewnątrz galerii. Na odwiedzających czekać będą bezpłatne warsztaty ekologiczne, podczas których uczestnicy samodzielnie posadzą zioła – m.in. bazylię, miętę czy szczypiorek – oraz dowiedzą się, jak pielęgnować rośliny w domowych warunkach. Każdy będzie mógł zabrać swoją zieloną kompozycję do domu jako pamiątkę z wydarzenia i inspirację do tworzenia domowego ogrodu.
„Eko-Wiosna w Galerii Zaspa” to inicjatywa, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń centrum i z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców dzielnicy oraz okolicznych osiedli. Połączenie zbiórki elektrośmieci z warsztatami i wiosennymi atrakcjami pokazuje, że nawet drobne działania mogą mieć realny wpływ na środowisko.
Galeria zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego powitania wiosny w duchu eko.
***
Galeria Zaspa (dawne ETC Gdańsk) to najstarsze centrum handlowe w Trójmieście znajdujące się na terenie dawnego lotniska we Wrzeszczu, którego początki sięgają lat 20-tych XIX w. Dzięki modernizacji przeprowadzonej przez Grupę Capital Park klienci Galerii Zaspa mogą komfortowo robić codzienne zakupy, a odpowiedni dobór markowych sklepów i punktów usługowych umożliwia załatwienie wszystkich spraw w jednym miejscu. Na dwóch piętrach centrum o powierzchni blisko 8.700 mkw. znajduje się 30 lokali handlowo-usługowych m.in. supermarket Intermarche, drogeria Rossmann, sklep Euro RTV AGD, Pepco oraz siłownia Calypso. Ofertę galerii uzupełniają Cukiernia Sowa, Piekarnia Szydłowski i Dominos Pizza oraz liczne punkty usługowe tj. kantor, kwiaciarnia, salon fotograficzny, apteka oraz pralnia. Do dyspozycji Klientów jest 185 naziemnych miejsc parkingowych oraz stojaki rowerowe.
Więcej informacji: www.galeriazaspa.pl